logo

22 grudnia to ostatni dzień zajęć w szkole przed świętami Bożego Narodzenia. Nastrój świąteczny udzielał się wszystkim już od rana, zwłaszcza nasze mamy przygotowały na szkolną wigilię mnóstwo pysznych pierogów. Najpierw odbyły się spotkania w klasie, potem wszyscy obejrzeli Jasełka przygotowywane pod okiem Pani Doroty Skotnickiej. Sztuka wszystkim bardzo się podobała, w doskonałych nastrojach mogliśmy zanieść radosną kolędę do naszych domów. Na końcu wręczano nagrody w konkursach śwątecznych, ale o tym jeszcze napiszemy. Tymaczasem wszystkim życzymy szczęśliwego Nowego Roku!

11 listopada - podobnie jak w roku ubiegłym, zorganizowaliśmy w kościele patriotyczną lekcję śpiewania pod hasłem "Radosna Niepodległa". Uczniowie klas IV-VI wyuczyli się 13 piosenek, żołnierskich i patriotycznych, aby do ich zaśpiewania zachęcić mieszkańców Siennowa. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli nasze zaproszenie do wspólnych obchodów Święta Niepodległości.

Rok szkolny zaczął się miesiąc temu, a my już mamy pół ściany dyplomów. Zorganizowaliśmy tzw. Galerię Sukcesów. Najwięcej jest tu zdjęć i dyplomów za sukcesy sportowe na szczeblu gminnym i powiatowym. W naszej galerii pojawiły się też zdjęcia laureatów Szkolnego Konkursu Ekologicznego. Wszystkim gratulujemy!

Dzień Nauczyciela był bardzo, bardzo miły. Samorząd Uczniowski zawsze ma wspaniałe pomysły - tak było i w tym roku. Największe zainteresowanie wzudził pokaz mody - propozycje stylistów dla nauczycieli. Okazało się jeszcze, że uczniowie bardzo dużo wiedzą o awansie zawodowym i różnych problemach w oświacie. Kto by pomyślał...

Pasowanie na Ucznia to najważniejsze święto w jesiennym kalendarzu naszej szkoły. Pierwszaki były dzielne, prezentowały się wspaniale, wypiły nawet napój mądrości przygotowany przez Panią Wiesławę Stepaniak - wychowawcę klasy. Potem, jak każe szkolna tradycja - wspólnymi siłami posadzono choinkę obok szkoły. Wszystko było super!

Witamy w nowym roku szkolnym 2015/2016!

To już piętnaste Dożynki Parafialne w Siennowie. Trudno policzyć ilu uczniów pojawiało się w ciągu tego czasu na naszej dożynkowej scenie... Warto napisać, że wszystkie programy artystyczne przygotowywała Pani Anna Wygnaniec. Zawsze przynosilismy też swój wieniec dożynkowy. W roku 2005 dołączyli do nas mali wieńczarze ze snopkami zboża i od tamtej pory stali się ozdobą tej naszej pięknej uroczystości. W tym roku też było pięknie.

Najważniejszą sprawą do załatwienia w tym dniu było rozegranie meczu między chłopcami i dziewczynkami o Puchar Chrzestnej Szkoły. Chłopcy pozwolili na wprowadzenie przeróżnych sztuczek - wszysto po to, aby puchar oddac dziewczynkom. Potem były medale, od Rady Rodziców były prezenty i poczęstunek, z życzeniami i słodkościami przybyła Pani Dorota Sosnowska, a piłki dla rywalizujących drużyn zafundowała Chrzestna Mama. Wszystkim dzieciom życzymy aby były beztroskie i szczęśliwe.

Zapraszamy do wspólnej fotografii...

W tym roku święto szkoły przypadające w dniu 23 maja miało wyjątkowy charakter; artysta rzeźbiarz - absolwent naszej szkoły Pan Stanisław Motyka wykonał popiersie Marii Konopnickiej i przekazał je nam w darze. W ten sposób chciał oddac hołd swojemu nauczycielowi plastyki, zmarłemu w roku 1998 dyrektorowi Marianowi Posiakowi. Uroczystośc uświetnili zacni goście; między innymi Pani Anna Maria Adamiak i Pan Wojciech Bardowski, którzy zaśpiewali specjalnie dla naszego artysty. Po odsłonięciu i poświęceniu pomnika potężnie zabrzmiała Rota, a potem obejrzeliśmy sztukę "Na jagody" w wersji Pani Anny Wygnaniec. Było bardzo uroczyście, a Maria Konopnicka wygląda jakby była u nas od zawsze.

Aby w pełni poczuc niedzielę palmową, trzeba się wcześniej napracowac. Tak było u nas. Ale było warto! Nasze palmy można zobaczyc w nowym kościele - wygladają pięknie!

Co można zrobic z plasteliny...? Cudaki, zwierzaki, dinozaury, koty, bociany... Pierwszaki umieją zrobic wszystko!

Nasze dzieciaki z zerówki jak pracują, to na całego! Przy tym świetnie pozują do zdjęc - zobaczcie sami!

Bądź pozdrowiony Gościu nasz! To tradycyjna piosenka na powitanie tak zacnych osób. Ksiądz Biskup Adam Szal odwiedził szkołę przy okazji wizytacji w parafii. Obejrzał sztukę opartą na motywach baśni Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i o sierotce Marysi", nie szczędził przy tym komplementów dla aktorów. Zasugerował, aby nagrac spektakl jako słuchowisko dla Radia "Fara". Byliśmy dumni...

Aparat fotograficzny podglądnął jak wygląda malowanie na szkle. Tym razem tematyka dotyczyła aniołów, zaś Julia pracowała nad Maryją z dzieciątkiem. Z tą techniką dziewczyny radzą sobie doskonale.

Debata jakich mało... Dyskutowano zawzięcie o tym co robic, aby osiagnąc sukces. Recepty są - czekamy na efekty. Nad całością czuwała Pani Ela Radwańska.

Obchody Dnia Babci i Dziadzia w tym roku wypadły na 25 stycznia i miały miejsce w remizie OSP. Kochanym Babciom i Dziadziom zaprezentowano Jasełka potem były piosenki i wiersze. Nie mogło oczywiście zabraknąc kolęd. Wszyscy Goście otrzymali laurki a do tańca i śpiewu przygrywały orkiestry. Było miło, a głównym organizatorem imprezy była nasza Rada Rodziców.

19 stycznia 2015r. odbył się w naszej szkole tradycyjny Konkurs Kolęd i Pastorałek. Zobaczcie sami jak sympatyczna ekipa stanęła do rywalizacji. Wszyscy śpiewali pięknie, dlatego przyznano tylko pierwsze, drugie i trzecie miejsca. Przegranych nie było - Gratulujemy!

Udostępniamy naszą stronę dla parafii,aby każdy mógł obejrzec zdjęcia z pięknej uroczystości Konsekracji Kościoła w dniu 1 listopada. Zdjęcia można zamówic u fotografa: Foto Jacek Przeworsk, ul. Gimnazjalna 1, wystarczy zapisac widoczny nad zdjęciem numer.

Tegoroczne Święto Niepodległości było piękne! Najpierw robiliśmy biało-czerwone kotyliony, zadbaliśmy również, aby najbliższych zaprosic na uroczystą mszę w dniu 11 listopada i na Lekcję Śpiewania pod hasłem "Radosna Niepodległa". Sami też nauczyliśmy się na tę okolicznośc 11 piosenek patriotycznych i wojskowych. Było bardzo uroczyście: były poczty sztandarowe, Chór Parafialny SoliDeo, a potem wszyscy połączyli się we wspólnym śpiewie. My oczywiście śpiewaliśmy najgłośniej...

Pasowanie na Ucznia jak zwykle było bardzo sympatyczne. Pierwszoklasiści stanęli na wysokości zadania, wypadli wspaniale. Na pamiątkę tego wydarzenia przy szkole posadzono jadalnego kasztana!

Dzień Nauczyciela dziś... Było uroczyście, dostojnie - Gala Złotych Róż wypadła bardzo okazale. A swoją drogą, to nasz samorząd uczniowski jest niezwykle pomysłowy. Gratulujemy!

Dzień powszedni w naszej szkole. Tym razem na zdjęciach dominują zmagania artystyczne, ale jest też pamiątkowe zdjęcie z rozgrywek o Puchar Premiera Tuska na Orliku w Zarzeczu.

I znowu do szkoły... Tym razem zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami - na dobry początek. Nauczyciele też przystali na ten pomysł, szkoda tylko, że nie ma dziś pań od angielskiego.

15 sierpnia o godzinie 15.00 po raz czternasty w naszym "afiteatrze" przy remizie OSP w Siennowie zrobiło się barwnie, świątecznie, radośnie. Znów mamy Dożynki Parafialne. Mimo, że atrakcji nie brakowało, też mieliśmy w nich tradycyjnie swój udział.

Mieszkania na wiosnę są w cenie... Nasi uczniowie podeszli do problemu z wielkim zaangażowaniem. Efekt stolarskich wyczynów tatusiów, dziadków, wujków oceńcie sami.

Podsumowanie pracy w I semestrze to okazja do wyróżnień, zobaczcie kto w tym roku na nie zasłużył...

Dzieci z oddziału przedszkolnego na zdjęciach prezentują się zawsze rewelacyjnie. Tym razem odpoczywają po wielkiej akcji sadzenia tulipanów, które zakwitły w samą porę - tuż przed Dniem Babci i Dziadzia...

Nssz szkolny Konkurs kolęd i pastorałek tym razem odbył się już w połowie stycznia. Uczestników oceniała komisja pod przewodnictwem Pana organisty Stefana Stepaniaka. Przyznano wiele nagród a nominację do reprezentowania szkoły na konkursie gminnym w Zarzeczu otrzymali: soliści: Klaudia Cząstka, Maja Klimko, Dominika Dubiel, Kamil Tarnowski i Kacper Pilch, oraz duety: Ania Kukułka i Mateusz Kukułka, Ola Majkut i Iza Białogłowska, Konrad Boratyn i Jakub Czuba, Oliwia Orzechowska i Ola Kubas. Gratulujemy wszystkim artystom, zapraszamy za rok!

Tor saneczkowy to było nasze marzenie. W grudniu wielkie koparki pracowały cały tydzień i tor jest! Jeszcze nie jest idealny, wiosną przed zasianiem trawy będzie czas na poprawienie nachylenia stoku. Na feriach spadł śnieg i pierwsze próby zjazdowe się odbyły. W czwartek 6 lutego na nowym torze odbyły się szalone zawody "Zjazd na byle czym". Pomysłów konstrukcyjnych nie zabrakło, zarejestrowano ich 26, zgłoszonych zawodników było 38, o godzinie 13.00 flaga olimpijska załomotała na maszcie. Komisja rozpoczęła pracę od oceny pomysłowości pojazdów, potem trzeba było zaliczyc zjazd "przynajmniej do połowy trasy". Wszyscy pomyślnie zaliczyli próbę techniczną i zostali zaproszeni przez Radę Rodziców na kiełbasę z grilla. W tym czasie komisja miała naradę. Wszystkim przyznano medale a najwyższe nagrody - statuetki otrzymali: Tomek Tarka, Julia Żak i dwuosobowa drużyna: Kamil Tarnowski i Michał Wołoszyn. Mimo topniejącego śniegu, radości nie zabrakło! Gratulujemy odwagi i fantazji konstruktorom, do nastęnego roku!

Obchody Dnia Babci i Dziadka rozpoczęły się już na sumie, w tym samym dniu o godzinie 15.00 rozpoczęła się uroczystośc w Remizie OSP. Były wiersze i piosenki w wykonaniu wystrojonych przedszkolaków, starsi zaprezentowali taniec, drogim gościom kolędy dedykowali laureaci szkolnego konkursu kolęd i pastorałek. Z przyczyn technicznych nie wszyscy są na naszych zdjęciach. Drogim Babciom i Dziadziom życzymy wszystkiego najlepszego!

Jest niedziela 19 stycznia 2014r. W tym roku Jasełka dedykowane były naszym kochanym Babciom i Dziadziom z okazji ich święta, dla nich śpiewał w tym dniu nasz chór parafialny "SoliDeo". W wyjątkowej scenerii nowego kościoła wystąpili uczniowie klasy IIa i IIb oraz kilka "gwiazd" ze starszych klas, gościnnie śpiewała schola. Sztukę o Narodzeniu Bożej Dzieciny przygotował Ksiądz Robert Rakoczy. Kochane mamy i ciocie pomogły aktorom szybko wskoczyc w kreacje i poszło!

Najważniejsze wydarzenia w okresie ferii i tuż po feriach...

Święta Bożego Narodzenia zaczęły się u nas już 20 grudnia. Najpierw odbyły się wigilie z wychowawcą / niestety zawieruszyła sie nam klasa VI i nie ma jej na zdjęciu /, potem spotkaliśmy się wszyscy na korytarzu gdzie obejrzeliśmy Jasełka przygotowane przez Księdza Roberta Rakoczego i Panią Wiesławę Stepaniak. Na szkolnej scenie wystąpiła klasa IIa, IIb i kilka osób gościnnie z innych klas. Kacper Pilch akompaniował do kolędowania. Było bardzo świątecznie. Za chwilę zaniesiemy do naszych domów życzenia wesołych Świąt i szczęścia w Nowym 2014 Roku!

Przed świętami Bożego Narodzenia wykonuje się najpiękniejsze ozdoby, najcudowniejsze szopki... W szkole ogłoszono konkurs na szopkę betlejemską dla młodszych uczniów i dzieci z zerówki, starsi wykonywali kalendarze adwentowe, ozdoby i kartki świąteczne. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas szkolnego spotkania wigilijnego. Na zdjęciach zobaczycie również stroiki, które dziewczynki z klasy IV zrobiły na konkurs organizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Zarzeczu.

Aby zostac Adwentowym Latarnikiem, trzeba wstac kiedy jest jeszcze ciemno, przyjśc do kościoła, zapalic latarenkę i zanieśc ją pod ołtarz. Tak codziennie. Proste? Takich wytrwałych latarników mieliśmy trzech: Michał Mazur, Weronika Mazur i Julia Żak - otrzymali na pasterce złote latarenki. Srebrną latarenkę otrzymała Daria Czarniecka i Karolina Branowska, a latarenkę brązową - Iza Białogłowska. Adwentowi latarnicy mają też swoją piosenkę, ale o tym innym razem...

15 listopada o godzinie 16.00 nasz nowy kościół parafialny otworzył swoje podwoje dla artystów ze stolicy. W pierwszej części zabrzmiały piękne patriotyczne pieśni, potem usłyszeliśmy światowe przeboje muzyki klasycznej. Zobaczyliśmy i usłyszeliśmy naszego rodaka Pana Wojciecha Bardowskiego śpiewającego barytonem. Towarzyszyła mu urocza sopranistka - Pani Magdalena Tunkiewicz, akompaniował Pan Mariusz Dubrawski a rolę konferansjera pełnił prezes Stowarzyszenia "Nie daj się nudzie" Pan Andrzej Zbyszyński. Było pięknie, wzruszająco i przede wszystkim radośnie. No i powiało wielkim światem...

Mamy 15 listopad 2013, dzień jak każdy, ale pod ręką jest aparat fotograficzny i sympatyczne buzie naszych zdolnych sześciolatków. Zobaczcie więc sami jak powstają wielkie dzieła...

11 listopad 2013 - Święto Niepodległości. Wszystko jest jak trzeba: poczet sztandarowy, biało-czerwone barwy, msza w intencji Ojczyzny. Zamiast kazania zafundowano nam okolicznościowy program artystyczny przygotowany pod okiem Księdza Roberta Rakoczego i Pani Magdaleny Drabik. Każdego roku uczymy się coraz piękniej Ciebie Ojczyzno, uczymy się cieszyc Wolnością, o którą przez lata walczyli nasi Ojcowie.

Szczegóły na afiszu.

Popatrzcie na te uroczyste stroje i świąteczne miny... To Dzień Nauczyciela! Akademię przygotowali uczniowie klasy III pod opieką Pani Karoliny Sękiewicz. Uczniowie na szkolne podwórko przenieśli program Ewy Drzyzgi w zabawnej wersji "Rozmowy w szoku". Niektórzy z nauczycieli zobaczyli siebie za 10 lat... Było wesoło.

To już trzynaste Dożynki Parafialne w naszej miejscowości. W tym dniu obchodziliśmy również sympatyczny jubileusz: Ksiądz Proboszcz Leszek Gruszecki jest z nami 15 lat! Pogoda dopisała, goście również tylko artystów ze szkoły było niewielu. Może następnym razem będzie lepiej...

Wreszcie upragnione wakacje! Jeszcze tylko parę życzeń na drogę, jeszcze cichutkie dziękuję, świadectwo do ręki i można cieszyć się słońcem! Klasę VI ukończyło 13 osób, od września to już gimnazjaliści - życzymy Wam powodzenia! Pozostałym życzymy udanego wypoczynku i szczęśliwego powrotu do szkolnych ławek.

Tegoroczna galeria znów gości uczniów, którzy osiągnęli sukcesy w różnych dziedzinach. Wszystkim gratulujemy!

Boże Narodzenie... Czekamy na ten dzień z utęsknieniem. W roku 2012 szkolna wigilia odbyła się 21 grudnia. Na scenie wystąpiła prawie połowa naszych uczniów i dostarczyła nam ogromnie dużo wrażeń; radości, wzruszeń i...śmiechu. Występ był wspaniały! Potem były życzenia i prezenty / nasza Mama Chrzestna ma znajomości u wszystkich niebiańskich osobistości rozdających upominki.../ Z okazji Świąt Bożego Narodzenia składamy wszystkim najpiękniejsze życzenia: niech ciepło betlejemskiej szopki ogrzewa Wasze serca, niech będzie z Wami szczęście i pomyślność w każdym dniu Nowego 2013 Roku!

Tegoroczne Święto Niepodległości zbiegło się z wielką parafialną uroczystością Perygrynacji Krzyża Błogosławionego Jana Pawła II. Zobaczycie więc zdjęcia z naszego nowego kościoła, gdzie również modliliśmy się za Ojczyznę, są też zdjęcia z naszej wieczornej adoracji.

Obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole są zawsze niepowtarzalne i niezwykle radosne. Tak było i w tym roku. Pojawiły się scenki z życia wzięte, były kwiaty i dużo ciepłych słów i ogólnie było bardzo, bardzo miło.

W tym roku mamy wyjątkową sytuację: pierwszy raz w dziejach szkoły funkcjonują dwa oddziały I klasy - sześciolatki i siedmiolatki. Uroczystość Pasowania na Ucznia była jedna ale były posadzone dwie choinki! Należy stwierdzić, że pierwszaki wyglądały i wypadły rewelacyjnie, było dziarsko i radośnie, co można ujrzeć na zdjęciach.

Oszczędnością i pracą ludzie się bogacą... Klasa V razem z wychowawcą - Panem Marcinem Aleksandrem swój program bogacenia zaczęła od zbierania orzechów. Może zbyt wielkiego bogactwa z tego nie będzie ale można upiec wielki orzechowy tort!

Malowanie na szkle stało się ulubionym zajęciem bywalców kółka plastycznego. Znów spotykamy się w piątek po lekcjach, czasem nieco później, bo dopiero po zajęciach tanecznych. W tej chwili na warsztacie jest folia do bindowania, ale antyramy są już w drodze. Własnie przygotowujemy wystawę "Na szkle malowane" - zrobimy zdjęcia i pochwalimy się.

W Siennowie mamy nasze własne małe muzeum! 23 września została uroczyście otwarta Izba Regionalna urządzona w budynku Kółka Rolniczego. Kółko Rolnicze obchodziło właśnie 55 lecie założenia, zaś Izba Regionalna nosi imię Antoniny Goraj - zmarłej przed rokiem nauczycielki, działaczki społecznej i wieloletniej Prezes tej organizacji. Zapraszamy do naszej Izby na lipową herbatę, wystarczy zadzwonić na szkolny numer telefonu i zgłosić chęć przybycia. Niektórzy już to zrobili, było miło.

Zbieg okoliczności sprawił, że utrwalono smakowitą lekcję przyrody w klasie II. Temat dotyczył owoców egzotycznych.

15 sierpnia o godzinie 15.00 w tzw. Amfiteatrze przy Remizie OSP w Siennowie po raz dwunasty rozpoczęły się nasze Dożynki Parafialne. W tym roku w występach artystycznych uczestniczyły przede wszystkim młodsze dzieci i kilka starszych dziewczynek. Chcieliśmy zobaczyć jeszcze raz chłopców z szóstej klasy tak pięknie wyglądąjących w ułańskich mundurach - niestety, nie uszczęśliwili nas. Trochę przykro... Po dożynkach już tylko dwa tygodnie wakacji i znów wracamy do szkoły. ZACZYNAMY ROK SZKOLNY 2012/2013!

Upragniony koniec roku szkolnego 2011/2012. Zaczynaliśmy ten czas pracy w kościele i tu dziękujemy Panu Bogu za wszekie łaski. Jeszcze tylko parę słów podziękowania i wakacje! Szóstej klasie życzymy w gimnazjum samych piątek i szóstek oraz wspaniałych przyjaciół, a wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły udanego wypoczynku!

Festyn Rodzinny w tym roku odbył się w czerwcu. Prezentowały się cudne łabędzie - dzieci z przedszkola, śpiewali i tańczyli uczestnicy kółka tanecznego a Rada Rodziców z najbardziej utalentowanymi aktorsko nauczycielami na prośbę wielbicieli ponownie zaprezentowała sztukę teatralną "Księżniczka na ziarnku grochu". Radość była wielka! Potem tradycyjnie odbył się mecz piłki noznej Rodzice - Dzieci o Puchar Chrzestnej Szkoły /nieustannie nas wspierającej /. Po remisowym wyniku o wygranej uczniów zdecydowały rzuty karne. Walka była zacięta. Atrakcją kolejną był mecz Mamusie - Tatusiowie. W drużynie mam kapitanem była oczywiście Pani Małgorzata Byrwa - nasza Przewodnicząca Rady Rodziców, jako napastnik wystąpiła gościnnie w drużynie mam nasza starsza koleżanka Gabrysia Majkut. Było pięknie, mecz był dynamiczny, trzymający w napięciu... no i po meczu - oglądajcie nasze zdjęcia. Gabrysia, jesteś dzielna!

W Zarzeczu odbyło się uroczyste podsumowanie projektu unijnego "Nowa jakość edukacji", który pozwolił na otoczenie opieką przedszkolną wszystkich dzieci w wieku 3 do 5 lat. Przemawiali zacni goście, a występowali nasi mali artyści z Siennowa - dziewczynki w rolach Łabędzi, chłopcy jako Zielone Ludki. Wyglądali przepięknie!

Od początku drugiego semestru realizowany jest w szkole projekt systemowy "Indywidualizacja procesu nauczania". Biorą w nim udział uczniowie klasy drugiej i trzeciej. Dla nich zorganizowano dodatkowe zajęcia pozalekcyjne matematyczno-przyrodnicze i zajęcia z języka polskiego z wykorzystaniem atrakcyjnych pomocy dydaktycznych zakupionych z funduszy unijnych. Największą atrakcją okazały się malutkie mikroskopy mieszczące się w dłoni. Powiększony obraz widoczny jest na ekranie - zobaczcie sami...

W taki upał najlepiej spędzać czas na świeżym powietrzu - na zdjęciach są bywalcy placu zabaw - dzieci z oddziału przedszkolnego, gościnnie czwarta klasa - jakby za bardzo wyrośnięta na takie zabawki.

Dziś zapraszamy do naszego warsztatu plastycznego, właśnie trwają piątkowe zajęcia kółka plastycznego i Pani dyrektor ma pod ręką aparat fotograficzny - jesteśmy więc na naszej szkolnej stronie. Na zajęcia może przyjść każdy, a nuż odkryje w sobie talent...

W Dniu Dziecka wyszedł na światło dzienne wielki spisek Rady Rodziców i niektórych nauczycieli... Na własne oczy ujrzeliśmy sztukę teatralną "Księżniczka na ziarnku grochu" w niecodziennej interpretacji. Talentu aktorskiego można tylko pozazdrościć, zwłaszcza, że niektórzy stanęli na scenicznych deskach po raz pierwszy. Niespodzianka wspaniała, dziękujemy i gratulujemy!Po występach atrakcje przeniosły się na plac zabaw, pogoda jednak nie była dla nas zbyt łaskawa. To nic, i tak było super!

Święto Konstytucji Trzeciego Maja nie może być obchodzone bez tańców narodowych. Była więc piękna wiązanka, w której zabrzmiał dostojny polonez i jakże radosny mazur. Ułańskie stroje i zwiewne sukienki dodały elegancji - popatrzcie sami.

Tradycyjnie pierwszego maja wyruszyła nasza parafialna pielgrzymka do Matki Bożej Jodłowieckiej. Pogoda była piękna więc i droga szybko minęła. Na miejscu jak zwykle bardzo serdecznie powitał nas Ksiądz kustosz. Większość wróciła do domu korzystając z powszechnie używanych środków transportu, tylko nieliczni wrócili pieszo.

Jeszcze jeden mazur dzisiaj.... Jak tańczyć mazura to tylko w takich strojach! Nasz zespół zatańczył i zaśpiewał z okazji Święta Niepodległości i z okazji Dnia Babci i Dziadzia. Wyglądają wspaniale - prawda?

To bardzo dobra wiadomość: Julia Żak z klasy II została laureatem III miejsca w ogólnopolskim konkursie plastycznym "Zapobiegajmy pożarom" - eliminacje wojewódzkie. Wręczenie nagród odbyło się 25 lutego 2012r. w Zarzeczkim Pałacu a dyplomy wręczała najważniejsza Pani Strażak w Polsce. Naszej Julce Gratulujemy!

Nie byłoby Zabawy Walentynkowej bez serc piernikowych i Walentynkowej Poczty. 14 luty w tym roku zmieścił się w karnawale, pyszne pierniki upiekły dziewczynki z Samorządu Uczniowskiego, laurki robiliśmy sami. Było super!

Półrocze w szkole to czas podsumowania i nowych postanowień. Na zdjęciach są wszyscy, którzy ciężko pracowali i zasłużyli na tytuł najlepszych.

Spotkanie z kolędą tradycyjnie odbyło się w nowym kościele. Jak przystało na 27 stycznia - było bardzo zimno. Mimo to nasze gwiazdy z przedszkola i klasy I wystąpiły w Jasełkach i Chór Parafialny SOLIDEO zaśpiewał najpiękniejsze kolędy. Od razu cieplej na sercu.

Znów wielka impreza w remizie strażackiej, tym razem bawi się szkoła - od przedszkolaka do starszaka. Skąd nasi rodzice biorą siły aby nas tak rozpieszczać...? Dziękujemy Wam Kochani!

Dzień Babci i Dziadzia to chyba najważniejsza impreza w roku. Nasza Rada Rodziców zorganizowała przyjęcie w remizie OSP, my przygotowaliśmy występy artystyczne a nasi zacni goście cierpliwie wszystko obejrzeli i wysłuchali.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy dociera wszędzie, jest i u nas. W tym roku wolontariuszami akcji były: Pani Anna Zając i Patrycja Białogłowska z klasy VI.

Klaun Walduś odwiedza nas każdego roku. Zawsze bawi, śmieszy, uczy - i o to chodzi!

22 grudnia tradycyjnie odbyło się w szkole Spotkanie Opłatkowe. Tegoroczne "Jasełka" przedstawiały dzieci z oddziału przedszkolnego wspólnie z klasą I. Potem wszyscy usiedli do wigilijnego stołu, kolację przygotowała Rada Rodziców. Było pysznie i bardzo świątecznie - dziękujemy.

Obchody Święta Niepodległości rozpoczęliśmy już 9 listopada; na godz. 17:00 zaprosiliśmy wszystkich na I Lekcję Śpiewania pod hasłem "Radosna Niepodległa". Zabrzmiały piękne pieśni, ułani zatańczyli mazura, Chór parafialny dołączył do śpiewów, tylko gości jakoś mało... Jak tu wygrać z serialami...? W piątek byliśmy w kościele aby modlić się za Ojczyznę.

W tym roku w Szkole Podstawowej w Siennowie zaplanowano Obchody Święta Niepodległości połączone ze wspólnym śpiewaniem pieśnii patriotycznych i żołnierskich z okresu I i II wojny światowej.

Akademia z okazji Dnia Nauczyciela to zawsze impreza przygotowywana w wielkiej tajemnicy. Tym razem nauczyciele zostali zaproszeni na wspaniałe widowisko cyrkowe. Było barwnie bardzo, bardzo wesoło. Program przygotowywała z nami Pani Magdalena Drabik.

Pasowanie w tym roku odbyło się w ostatni czwartek września. Były wróżki, egzaminy, żółte dzioby i artystyczne popisy. Wreszcie pasowanie i ślubowanie, prezenty od rodziców i sadzenie choinki, potem wielka uczta. Było wspaniale! O wszystko zadbali rodzice i Pani Janina Makowiecka - wychowawczyni klasy I.

Tak miło było na wakacjach... No cóż, trzeba wracać do szkoły. Nowy rok szkolny rozpoczęliśmy jak zwykle Mszą Świętą. Potrzeba nam dużo sił do pracy, aby za 10 miesięcy cieszyć się świadectwem z najlepszymi ocenami. Powodzenia!

Znów mamy 15 sierpnia gzodzina 15:00. O tej porze w Siennowie tradycyjnie rozpoczynają się Dożynki Parafialne. Zobaczycie nas w korowodzie wieńczarzy i na występach artystycznych które od lat przygotowuje z nami Pani Anna Wygnaniec.

Rada Rodziców zaproponowała nam ciekawy sposób na spędzenie niedzielnego popołudnia; 10 lipca odbył się w Amfiteatrze OSP Festyn Wakacyjny. Z frekwencją nie było najlepiej - szkoda, bo było miło.

W niedzielne popołudnie Rada Rodziców na boisku szkolnym zorganizowała kolejny już "Festyn Rodzinny". Głównym punktem był mecz piłki nożnej o Puchar Chrzestnej Szkoły - tatusiów z dziećmi. W tym roku tatusiowie musieli niespodziewanie rozegrać również mecz z drużyną pań (mamusie i nauczycielki). Odbyły się także inne zawody oraz wręczono Szkolne Ordery Uśmiechu. Można także było spróbować śpiewać na Karaoke.

W tym roku obchody święta Konstytucji 3 Maja połączone były z obchodami Święta Strażaków - Św. Floriana.

W tym roku dzień pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce wypadł na dzień 2 maja. Pogoda odwagi nie dodaje ale idziemy, przecież Matka Boża czeka...

W tym roku w Siennowie zaplanowano Gminne Obchody Święta Trzeciego Maja połączone z obchodami Dnia Strażaka. Zaproszono delegacje wszystkich szkół i wszystkich jednostek OSP z terenu gminy. Pogoda nie zapowiada się zbyt dobrze, ale co tam - ubierzcie się ciepło i bądźcie z nami!

23 marca ponownie zawitali do nas studenci - wolontariusze - tym razem były to studentki Ratownictwa Medycznego. Dzięki nim wszyscy uczniowie odbyli kurs udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Z kolei opiekun grupy Pan Kamil Wrzos przeprowadził szkolenie dla uczniów klas III-VI "Bezpieczny Internet"

Paulina Superson - uczennica klasy VI otrzymała wyróżnienie w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Konkursu "Zapobiegajmy Pożarom". Wręczenie nagród odbyło się w Zarzeckim Pałacu w dniu 19 lutego 2011r. Była wielka parada, fanfary i wspaniały poczęstunek!

W tym roku szkolnym do oddziału przedszkolnego uczęszcza 11 dzieci. Zobaczcie te sympatyczne buzie z bliska.

I znów mamy półrocze! Najlepszych dopadło oko obiektywu...

Aby Walentynki mogły się odbyć, musiano upiec masę walentynkowych pierników. Dochód z ich sprzedaży przeznaczono na cel charytatywny. Warto było!

Po raz trzeci Wieczór Kolęd odbył się w nowym kościele. Wręczano nagrody, śpiewali laureaci szkolnego konkursu, grupa wokalna EFFATA, Chór SoliDeo oraz gościnnie wystąpiła Gminna Dęta Orkiestra Strażacka z Zarzecza.

Znów zaproszono nas na prawdziwy Karnawałowy Bal. Rada Rodziców zadbała, abyśmy się czuli i bawili doskonale. Tak było - dziękujemy z całego serca! :)

Może nie było nas dużo, ale było miło, profesjonalnie i bardzo świątecznie. Laureaci Konkursu wystąpią ponownie przed szerszą publicznością w nowym kościele w dniu 30 stycznia.

Wesołych Świąt! A w święta, niech się snuje kolęda... I gałązki świerkowe niech nam pachną na zdrowie...

13 grudnia odbył się w naszej szkole Piknik Edukacyjny "Młody Nobel". Studenci - wolontariusze w ciekawy sposób przybliżyli nam tajniki wiedzy chemicznej i ekologicznej, pokazali jak działają roboty, nauczyli udzielać pierwszej pomocy. To była fajna impreza! Obiecali, że przyjadą do nas ponownie. Czekamy.

W tym dniu nasz Ksiądz Proboszcz obchodził swoje Urodziny. Dzień wyjątkowy, bo z Mikołajem w tle...

Rada Rodziców zadbała, aby tegoroczna zabawa andrzejkowa odbyła się w innym, niż zwykle klimacie; bawiliśmy się na prawdziwej sali tanecznej, przy prawdziwej orkiestrze. Było super!

Na Święto Niepodległości przygotowaliśmy piękne biało-czerwone kotyliony. Tak wystrojeni udaliśmy się ze sztandarem do kościoła aby modlić się za Ojczyznę. Uroczystość uświetnił Chór Parafialny SoliDeo, po mszy wysłuchaliśmy wieczornicy.

7 listopada miała miejsce w naszej parafii wizytacja J.E. Arcybiskupa Józefa Michalika. Tradycyjnie odwiedza szkołę, w tym roku było inaczej - spotkaliśmy się wszyscy w kościele.

W listopadowy wieczór spotkaliśmy się w szkole na wieczornicy "Dla tych, którzy odeszli", przygotowanej przez Panią M. Drabik z uczestnikami kółka polonistycznego.

25 października w Zarzeckim Pałacu po raz kolejny wręczano stypendia Stowarzyszenia Rozwoju Gminy Zarzecze. Nasza koleżanka Karolina Nykiel - już uczennica gimnazjum - reprezentowała Siennów.

Tegoroczny Dzień Nauczyciela odbył się pod hasłem:"Witajcie w naszej bajce". Szkoła zamieniła się w jedno wielkie bajkowisko. To było fantastyczne!

W tym roku na Uczniów pasowano wychowanków Pani Wiesławy Stepaniak. Były występy artystyczne, prezenty i tradycyjnie posadzono choinkę.

To już po raz dziesiąty odbyły się w Siennowie Dożynki Parafialne , po raz dziesiąty przyszliśmy ze snopkami zboża i dożynkowymi wieńcami. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się w programie artystycznym. Było uroczyście.

Wreszcie nadszedł upragniony dzień. Jeszcze świadectwo do ręki i wakacje! Były dyplomy, nagrody, pożegnania i troszeczkę łez. Przed nami dwa cudowne miesiące. My odpoczniemy i szkolne mury też.

Festyn Szkolny. Impreza zaczęła się w szkole: był wywiad z Marią Konopnicką, była sztuka teatralna z krasnalami, były tańce i piosenki. Tradycyjne rozgrywki Rodzice - Uczniowie o Puchar Chrzestnej Szkoły obfitowały w emocje; posypały się nawet czerwone kartki ...

28 maja uczniowie klas starszych zmagali się w recytacji wierszy. Dobór repertuaru był dowolny, wśród autorów największym powodzeniem cieszył się jednak Jan Brzechwa. Laury zdobyli: Karolina Kucza, Ergasz Wajda i Mariola Czerwonka. Karolina zdobyła również nagrodę publiczności. Wszyscy, którzy brali udział w konkursie otrzymali upominki, a wręczała je sama Maria Konopnicka ...

Tegoroczny Dzień Dziecka spędziliśmy w Ośrodku Rekreacyjnym na Heluszu. Za oknami deszcz, a u nas gorąca atmosfera.

Trop Jasia i Małgosi prowadzi do Birczy. Tam odbywa się każdego roku przegląd teatrów szkolnych. Nasz "Guzik" wystawił sztukę "Wiosna" opartą na motywach książki Marii Konopnickiej.

W tym roku najmłodsi uczniowie odwiedzili Biecz, Skamieniałe Miasto w Ciężkowicach i Muzeum Lalek w Pilźnie. Starsi byli w Bieszczadach, ale zdjęcia do nas nie dotarły.

1 maja to już od kilku lat dzień pielgrzymowania do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Jodłówce. Idziemy i w tym roku, trochę nas mało ... Dołączcie do nas następnym razem - ZAPRASZAMY !!!

Karolina Nykiel została zaproszona do stolicy jako laureatka konkursu plastycznego "Strażak - ratownik w akcji". Radosną atmosferę tego dnia zburzyła tragedia pod Smoleńskiem, gdzie rozbił się prezydencki samolot. Dzień 10 kwietnia 2010 roku rozpoczął wielką żałobę narodową.

Ferie zimowe powitały nas obfitym śniegiem. W szkole na korytarzu nowa wykładzina, nowe stoły do tenisa, nowe rakietki … Jak nie zagrać o tytuł mistrza? Zwycięzcami zostali Kacper Bywa, Paulina Superson i Jacek Bawoł w grupie młodszej.

Mamy półmetek! W naszej galerii znaleźli się najlepsi w nauce i zachowaniu, frekwencji, czytelnictwie i sporcie. Klasa I pokazała się jako najładniej ubrana grupa na wychowaniu fizycznym.

Konkurs Kolęd i Pastorałek w Zarzeczu odbył się w tym roku. 31 stycznia. Nasze dziewczyny wyśpiewały nagrody i dyplomy. Było miło.

Takiej mroźniej zimy nie pamiętają najstarsi mieszkańcy Siennowa, a "Spotkanie z kolędą" ma się odbyć w nowym kościele. I odbyło się. Babciom i Dziadziom wręczono laurki, rodzice przygotowali gorącą herbatę i ciasto.

Przygotowania do Dnia nauczyciela są zawsze owiane tajemnicą. Nagle fanfary i tylko brak czerwonego dywany. Wręczano złote korony, pióra, sześciany, piłki, mopy … Było pięknie!

Uroczystość Pasowania na Ucznia w tym roku odbyła się 12 października. Wychowawcą klasy I Pani Janina Makowiecka. Była wielka gala, prezenty od rodziców i posadzono na pamiątkę piękną choinkę.

Dziesiąte Dożynki Parafialne w Siennowie. Dzieci z Podkarpackiego Ośrodka Przedszkolnego są największą ozdobą tej uroczystości. W tym dniu Pan Organista Stefan Stepaniak obchodzi piękny jubileusz ; "To już 30 lat budzi organy, budząc w nas wzruszenie …"

W tym dniu grill miał największe powodzenie. Starsi rozegrali mecze, tylko trochę zabrakło słońca ...

W dniu 24.05.2009 po raz piąty odbył się Festyn Szkolny. Główną atrakcją imprezy był mecz piłki nożnej Rodzice - Uczniowie o Puchar Chrzestnej Szkoły, która osobiście wręczała ufundowane przez siebie nagrody. Pan Janek Surmiak sędziował sprawiedliwie. Wygrali uczniowie. Potem były występy, lody, wata cukrowa ...


21 grudnia 2007 - jak każdego roku - spotkaliśmy się aby złożyc sobie świąteczne życzenia. Tym razem w jasełkach wystąpili uczniowie klasy drugiej przy wsparciu starszego koleżeństwa

Parafialne kolędowanie w tym roku odbyło się w niepowtarzalnej scenerii - w nowym kościele. Dookoła jeszcze plac budowy ...

Uczestników było niewielu, Jury zacne i EFFATA jako gwiazdy wieczoru.

To już 11 obchody Święta Szkoły. W tym roku przypadły na dzień 15 maja.

Doroczny Przegląd Dorobku Kulturalnego Szkół Gminy Zarzecze został połączony z podsumowaniem Projektu LIGHT - ŚWIATŁO realizowanego przez Publiczne Gimnazjum w Zarzeczu, szkoły z Wielkiej Brytanii, Słowacji i Turcji.

Było sielsko - anielsko ...

Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zarzecze przyznało stypendium dla Jakuba Sirko - zdobywcy indywidualnej nagrody w Międzynarodowym Przeglądzie Teatrów Szkolnych Bircza 2008.