logo

 

 

Zajęcia pozalekcyjne w naszej szkole

Od 9 września ruszyła szkoła YAMAHA. Utworzono 3 grupy wiekowe. To łącznie 15 osób. Uczymy się grać na keyboardzie. Czy wszystkim starczy sił i zapału...? Zajęcia prowadzi Pan Robert Drewniak. Można się jeszcze zapisać, dorosłych też przyjmujemy ale muszą być grzeczni. Od października na najpilniejszych czekają stypendia...

Mamy listopad ... pozostało 10 najwytrwalszych uczniów. Wszyscy otrzymali stypendia ufundowane przez naszą Mamę Chrzestną Panią Elżbietę Goraj.


Kółko taneczne to formacja wcielona do zespołu teatralnego "Guzik". Ćwiczą jednak oddzielnie. Starszą grupę /w większości klasa III i IV/ prowadzi Pani Elżbieta Nykiel. Z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja 24 - osobowy korowód zatańczył poloneza Wojciecha Kilara z filmu "Pan Tadeusz". Tańczyliśmy w Birczy, Kańczudze, Zarzeczu i na Dożynkach Parafialnych w Siennowie. Znamy tańce różnych narodów, ale jesteśmy przekonani, że żaden taniec nie jest tak piękny i dostojny jak polonez... W tym roku uczymy się tańczyć mazura!

Młodsza grupę prowadzi Pani Janina Makowiecka. To mniej liczna formacja, ale za to ogromnie dziarska! Do zespołu należy cała klasa II i dwie pary z klasy I. O stroje zadbali rodzice. Dzieciaki tańczyły w szkole i na naszych Dożynkach Parafialnych. Było pięknie, a tancerze wręcz nie dotykali podłogi! W tym roku też pokażą co potrafią!
Uczniowski Klub Sportowy "Pioruny" funkcjonuje od roku 2003. Opiekunem jest Pan Jacek Zięba. Corocznie Klub organizuje międzypokoleniowy mecz piłki nożnej Rodzice - Uczniowie o Puchar Chrzestnej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Siennowie. Mecz rozegrano już trzy razy. Były emocje, zakłady, typowania i w każdym roku wygrywali uczniowie, ale do czasu... Przy tej okazji odbywa się na szkolnym boisku Wielki Piknik Rodzinny. Jest super!

Teatr szkolny "Guzik" w dalszym ciągu działa pod okiem Pani Posiak i Pani Wygnaniec. Przygotowują niespodziankę, nawet dwie! Można tylko zdradzić tajemnicę, że najnowsza sztuka teatralna ma dwie wersje: w języku polskim i w języku angielskim. Na pewno wybierzemy się na Szkolne Prezentacje Artystyczne do Przemyśla. Scena na Zamku Kazimierzowskim jest piękna a sama impreza jest wspaniała i ludzie ogromnie sympatyczni. Czego chcieć więcej?

W I i III środę miesiąca spotykają się artyści na zajęciach kółka plastycznego prowadzonego przez Panią Elżbietę Nykiel. Do grupy można dołączyć w każdej chwili, ale... należy starym zwyczajem złożyć trzy prace egzaminacyjne: wykonane kredkami, farbami i dowolną techniką plastyczną.

Schola spotyka się najczęściej w piątki i przeważnie u swojego opiekuna Pana Organisty Stefana Stepaniaka. Przed wielkimi występami ćwiczą w szkole. W lutym grupa nagrała płytę kompaktową z kolędami. W adwencie płyta będzie w sprzedaży. Na pewno się Wam spodoba. Zespół ma już swoja nazwę: EFFATA to znaczy: "otwórz się!".