logo

Mamy tylko jedną Ziemię... czyli jak dbamy o nasze środowisko

Nasza szkoła otoczona jest zielenią. Drzew i krzewów nie staramy się nawet policzyć... Kochamy przyrodę i dbamy o nią najlepiej jak umiemy. W roku 1995 otrzymaliśmy "Złoty Laur" za działalność ekologiczną i nagrodę Ministra Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 5 000 złotych za selektywna zbiórkę odpadów. Trzy lata później zdobyliśmy II miejsce w konkursie "Zbieraj szkło z Recykling Centrum" i staliśmy się właścicielami wieży HiFi Panasonic. Już wtedy nawiązaliśmy dobre kontakty z Recyklig Centrum i innymi instytucjami związanymi z ekologią. W roku 1999 podsumowanie II edycji konkursu "Zbieraj szkło z Recyklig Centrum" odbyło się w naszej szkole. Wtedy swoją obecnością zaszczyciła nas inicjatorka akcji Sprzątanie Świata w Polsce Pani Mira Stanisławska -Meysztowicz wraz z Prezesem Fundacji "Nasza Ziemia" Panem Piotrem Tyszko. Mira i Piotr odwiedzili nas ponownie 9 października 2001 roku przy okazji "Spotkania Przyjaciół Ziemi". Otrzymała wtedy od nas Szkolny Order Uśmiechu i pod szkołą posadziła swoje drzewo. Dziś sosna Miry jest już bardzo okazała... /Na zdjęciu z Sylwią z klasy II/
Dzięki Recykling Centrum rozwijała się nasza świadomość ekologiczna; otrzymaliśmy pod opiekę trzy gniazda recyklingowe do segregacji szkła, Dyrektor firmy EKOTECH Pan Józef Rząsa podarował nam pojemniki do segregacji aluminium i plastiku. W konkursie SEGREGUJ SZKŁO 2005 zdobyliśmy sześć nowoczesnych zestawów komputerowych od Huty Owens - Illinois Polska S.A., zaś Dyrektor Włodzimierz Rząsa skorzystał z naszego zaproszenia i mieliśmy okazję osobiście opowiedzieć mu o naszych Zielonych Patrolach / właśnie dzięki tej akcji mamy nowe komputery/.

ZIELONE PATROLE... O co tu chodzi..? Podzieliliśmy naszą wieś na rejony, jest ich jedenaście. /Potrzebna nam była mapa, posklejaliśmy ją z arkuszy i mamy: naszą własną/.

Każdym rejonem opiekuje się Zielony Patrol, ich też jest jedenaście. Patrole wybierają nazwę i komendanta oraz wykonują totem /zobaczycie je na zdjęciach/.


Akcje porządkowe organizujemy sami, w zależności od potrzeb, ważne, aby nasz rejon był czysty. Wierzcie nam, to nie jest łatwa sprawa, ale satysfakcja jest ogromna! Warto! Pani Buczek, która uczy nas przyrody bacznie obserwuje jak wywiązujemy się ze swoich zobowiązań.

Magia sceny ... czyli o teatrze

Od zawsze lubiliśmy być na scenie. Teatr to magia. Nasi starsi koledzy osiągali sukcesy pod okiem przedwcześnie zmarłej Pani Marii Białogłowskiej. Jej berło przejęła Pani Magdalena Posiak i Pani Anna Wygnaniec. Od 2004 roku występujemy jako szkolny teatr "Guzik". Gościliśmy na poważnych i mniej poważnych imprezach, na okazałych scenach i deskach ułożonych na boisku sportowym... Nasze największe aktorskie sukcesy to nagrody w Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych "Tropem Jasia i Małgosi" w Birczy w roku 2004 i 2006, w VII Spotkaniach Teatralnych "Jasełka 2004" oraz udział w Koncercie Galowym IV Szkolnych Prezentacji Artystycznych na Zamku Kazimierzowskim w Przemyślu w roku 2005. Zostały nagrody, dyplomy i wspomnienia... Popatrzcie sami...